Élvezetes meccsekkel zárult az idei Traubisoda Strandröplabda Bajnokság

Akt.:

© Fotó: Matey István
Hajdúböszörmény – A negyedik alkalommal megrendezésre kerülő Traubisoda Hajdú-Bihar Megyei Strandröplabda Bajnokság nyolcadik, utolsó fordulójára került sor hétvégén Hajdúböszörményben, a Bocskai Strand és Gyógyfürdőben.

A hölgyeknél Almási Nóra és Kovács Katalin magabiztos játékkal utasították maguk mögé a mezőnyt, és játszmaveszteség nélkül nyertek. Ezúttal második helyen végzett a Dr. Jeneiné Molnár Enikő és Rejtőné dr. Papp Gréta alkotta páros. A harmadik helyet az előző fordulóban is ezen a helyen végző Kovács Anett és Nyéki Panna szerezték meg.

Az összetett versenyt 26-26 ponttal Dr. Jeneiné Molnár Enikő és Rejtőné dr. Papp Gréta nyerték, ők vehették át a nagy mennyiségű Traubisodát és a pénzdíjat. Harmadik helyen végzett 23 ponttal, 100 liter traubisodát nyerve Kovács Katalin. .

A férfiaknál a mostani forduló eredményei nem befolyásolták a végeredményt.
Az összesített pontversenyt 27 ponttal Daróczi Antal nyerte, második lett 24 ponttal Berkes Zoltán, harmadik Csutora Zoltán 19 ponttal.

A vegyes párosoknál nyolc páros nevezett. A mezőny nagyon kiegyenlített volt, több mérkőzés csak a döntő játszmában dőlt el. Végül a döntőbe az a két páros jutott, akiknek tagjai az összesített pontversenyben azonos pontszámmal négyes holtversenyben álltak a záró forduló előtt. A végletekig kiélezett első szettben a szett derekáig a Kovács Katalin, Molnár Tamás vezetett 2-3 ponttal, de végjáték előtt kiegyenlített a Szabó Kármen, Nagy Márton kettős. Mindkét párosnak volt szett labdája, végül minimális különbséggel a Szabó Kármen, Nagy Márton nyerte az első játszmát. Aztán a második szettben már elmaradtak az izgalmak. A fordulót, ezzel az összesített pontversenyt is megnyerte a Szabó Kármen, Nagy Márton duó. 29-29 pontot gyűjtöttek, míg Kovácsa Katalin és Molnár Tamás 28-28 egységgel zárta a szezont. A forduló harmadik helyét Katrus Ágota szerezte meg Szőllősi Lajos oldalán.

Az eredmények, képek és a versennyel kapcsolatos más érdekességek megtalálhatók a Szövetség honlapján és a Facebookon. Több információ: +36-30/9658-158