Strandröplabda megyei bajnokság: ismét pályán a Tikkadt Szöcskék

Szerző: DEHIR.HU | info@dehir.huKözzétéve: 2021.06.14. 06:30 | Frissítve: 2021.06.14. 15:10

Hajdúböszörmény - A nyári küzdelemsorozat idei első fordulóját a Bocskai Strandfürdőben rendezték a hétvégén.

A járványügyi enyhítések lehetővé tették, hogy a határon túlról is ékezzenek versenyzők - ezen a tornán a szlovák Beachvolleyball Klub Mustang röpisei voltak ott a mezőnyben.

A női verseny érmesei

Az idén először bajnokságnak meghirdetett U19-es versenyben kettős Eötvös DSE siker született: Fehérvári Vivien Pálfi Kittivel az oldalán arany-, míg Magyar Fruzsina és Szarvas Nóra ezüstérmeket vehettek át. A bronzérmek tulajdonosai a HTE versenyzői Molnár Janka és Nagy Laura lettek.

A női kategóriában is az eötvösös hölgyek taroltak. Érdekesség, hogy a tavalyi év bajnokai Fehérvári Vivien és Korompay Zsuzsanna ezúttal új társakkal indultak, de jó döntést hoztak, hiszen mindketten a döntőbe jutottak. Végül Korompay Zsuzsanna Máté Grétával nyerte a fordulót Fehérvári Vivien és Pálfi Kitti előtt. A harmadik helyet két nagy visszatérő, Rejtőné dr. Papp Gréta és dr. Kovács Katalin szerezték meg.

A férfiaknál a DEAC játékosai, F. Nagy Bence és Imre Tibor utasították maguk mögé a mezőnyt. Az ezüstérmek Kusnyér Gergő és Tanyi Levente, míg a bronzok Pilka Gábor és Puskás Kristóf nyakába kerültek.

A vegyes párosoknál Nagy-Szabó Kármen férjével, Nagy Mártonnal győzött. A második helyen végzett Fehérvári Vivien és F. Nagy Bence, harmadik lett Pálfi Kitti Pilka Gáborral.

A második fordulóra július 3-án és 4-én Berekfürdőn kerül sor. Az első nap a női, az U19-es lány és a férfi párosok, míg vasárnap a vegyes párosok játszanak.