strandröplabda

2021.08.15. 18:53

Tikkadt Szöcske: mexikói játékos is szerepelt a hétvégi versenyen

A Tikkadt Szöcske Hajdú-Bihar Megyei Strandröplabda Bajnokság idei ötödik fordulóját most hétvégén Hajdúszoboszlón, a Hungarospa Strandfürdőben rendezték meg.

Az idén először bajnokságnak meghirdetett U19-es versenyben ezúttal a HTE játékosai, Molnár Janka és Nagy Laura győztek, megelőzve az Eötvös DSE játékosait, Posta Grétát és Szanics Anikót, valamint klubtársaikat, Drén Esztert és Fülöp Boglárkát.

Az összesített pontversenyben Fehérvári Vivien és Pálfi Kitti vezetnek 29-29 ponttal, a 24-24 pontos Magyar Fruzsina és Szarvas Nóra előtt.

A női kategóriában dr. Korompay Zsuzsanna és Tóth Kinga veretlenül nyertek, megelőzve a szintén Eötvös DSE-ben röplabdázó Kiss Lorinát és F. Nagy Esztert. A bronzérmek Hajdúböszörménybe kerültek a fiatal Molnár Janka, Nagy Laura páros jóvoltából.

Az összesített pontversenyben ismét dr. Korompay Zsuzsanna vezet 28 ponttal, őt követik a 23-23 ponttal Fehérvári Vivien és Pálfi Kitti.

A férfiaknál ezúttal is F. Nagy Bence és Imre Tibor végeztek az első helyen. A második helyre az egyre jobb teljesítményt nyújtó Bakos Zsolt és Lakatos Attila értek be, a bronzérmek pedig Nádasdi Péter és Bakó Pál nyakaiba kerültek.

A pontversenyben F. Nagy Bence és Imre Tibor 31-31 ponttal vezetnek. A harmadik helyen ezúttal a 16 pontos Puskás Kristóf áll.

Mayra Gonzalez Garcia, az Eötvös DSE mexikói játékosa | Fotó: Tikkadt Szöcske strandröplabda-bajnokság

A vegyes párosoknál homokra lépett az Eötvös DSE új játékosa, az előző napon Mexikóból érkezett Mayra Gonzalez Garcia, aki a hosszú út után is vállalta játékot. Küzdése Gyula Zoltán oldalán a negyedik helyhez volt elegendő. A versenyt a két fordulót kihagyó Nagy-Szabó Kármen és Nagy Márton nyerték, a második helyen a Gödöllői RC játékosa, Schwegler Stefánia végzett Imre Tibor párjaként, míg a bronzérmeket Magyar Fruzsina és Nádasdi Péter szerezték meg.

A ranglista élén Fehérvári Vivien és F. Nagy Bence állnak 22-22 ponttal, őket hármas holtversenyt kialakítva Imre Tibor, Nagy-Szabó Kármen és Nagy Márton 17-17 egységgel.

A verseny következő fordulója augusztus 28-án és 29-én Debrecenben, az Aquaticum Strandfürdőben lesz.