Hajdúszoboszlón küzdöttek a pontokért a strandröplabdázók

A Tikkadt Szöcske Hajdú-Bihar Megyei Strandröplabda Bajnokság idei hatodik fordulóját most hétvégén Európa legnagyobb fürdőkomplexumában, Hajdúszoboszlón, a Hungarospa Strandfürdőben rendezték.

0

Az U18-as versenyben Molnár Janka és Nagy Laura – az előző fordulóhoz hasonlóan – kalandos úton szerezték meg a győzelmet. A csoportmérkőzések során vereséget szenvedtek, de aztán körbeverés után mégis csoportelsőként jutottak tovább. Aztán a legjobb 4 közé jutásért a verseny legfiatalabb résztvevőinek, a 2009-es születésű Kis Pollinak és Sári Dórának mérkőzéslabdájuk volt ellenük, de megfordították az eredményt, aztán a döntőben legyőzték Dóka Vivient és Végh Kittit. A bronzérmeket Kunhegyesre kerültek, Dobi Fanni és Rózsa Viktória vitték el őket.

Az összesített pontversenyben Dóka Vivien visszavette a vezetést, most 29 ponttal vezet. Magyar Fruzsinának 26, az utolsó két fordulót nyerő Molnár Jankának és Nagy Laurának 21-21 pontja van.

A női kategóriában a Juhász-testvérek jutottak a döntőbe, de nem együtt, hanem Flóra Berza Fannival, Dóra pedig Dr. Korompay Zsuzsannával. Egy hatalmas eső meghiúsította a testvérpárharcot és a résztvevők a versenybizottság engedélyével úgy döntöttek, hogy holtversenyben lesznek elsők. A harmadik helyért az esőben játszották le a mérkőzést, melyet Magyar Fruzsina és Végh Kitti nyertek meg Rézsó Nóra és Szathmári Lolita ellen.

Az összesített pontversenyben Fehérvári Vivien és Pálfi Kitti vezetnek 23-23 ponttal a harmadik helyezett 17 pontos Máté Gréta előtt.

A férfiaknál a két fordulót kihagyó F. Nagy Bence nyert Tar Kristóffal, két ponttal legyőzve Nádasdi Pétert és Puskás Kristófot. A harmadik helyre Miklósi Dániel és Szufelják János értek be. A pontverseny élén Nádasdi Péter áll 25 egységgel, második Puskás Kristóf 20 ponttal, harmadik F Nagy Bence 19 ponttal.

A vegyes párosoknál Fehérvári Vivien és Dorogi Máté veretlenül utasították maguk mögé a mezőnyt, a döntőben a Kiss Lorina, Veres Bence párost legyőzve. A bronzérmeket Fejes Petra és Kun Tamás szerezték meg.

A ranglista élére mostani győzelmével a 22 pontos Fehérvári Vivien ugrott, megelőzve előző fordulókbéli társát, Puskás Kristófot, aki eddig 20 pontot gyűjtött. A harmadik helyen holtversenyben 16-16 ponttal Pálfi Kitti és Pilka Gábor található.

A verseny utolsó fordulójára 2022. augusztus 27-én és 28-án Debrecenben, az Aquaticum Strandfürdőben kerül sor.