-        Megállapítani az Emléktorna győztesét és helyezettjeit.

-        Lehetőséget biztosítani a röplabdázás versenyszerű űzésére.

-        A sportág népszerűsítése.

-        Megemlékezés a kiváló edzőről.

2. A bajnokság rendezője:

A bajnokságot a Hajdú- Bihar  Megyei  Röplabda  Szövetség  és a HRSE közösen rendezi, lebonyolítója  versenybizottság.
A versenybizottság elnöke: Szombathy András, tagja: Szász Zsuzsanna.

3. Az Emléktornára történő nevezés:

Az Emléktornára nevezhetnek a megyei felnőtt férfi bajnokságban résztvevő egyesületek, emellett a Versenybizottság - a színvonal emelése valamint a néhai kiváló edzőhöz kötődése miatt - meghívhat más egyesületeket is.

4. Az emléktornán való részvétel:

Az emléktornán a megyei csapatok közül a 2012/2013-as megyei bajnokságban szereplő játékosok szerepelhetnek. Meghívott csapatoknál nincs kikötés. Csapatlétszám: maximum 10 fő.

Az Emléktornára a nevezési határidő: 2013. február 15. (péntek) 24.00 óra

5. Az Emléktorna ideje és helye:

2013. február 24. (vasárnap) 8.00 – 15.00,

HRSE-pálya: 4028 Debrecen, Mikes Kelemen u. 4.

6. Az Emléktorna lebonyolítása:

A nevezett csapatok létszámától függően később kerül kihirdetésre. Valószínűleg minden mérkőzés két nyert játszmáig tart, a döntő szett 15 pontig (kettő pont különbséggel).

7. Költségek:

Az Emléktorna költségeit a HRSE és a Hajdú-Bihar Megyei Röplabda Szövetség viselik. A résztvevő csapatokat csak az utazási költségek terhelik. Nevezési díj és játékvezetői díj NINCS.

Óvási díj: 5000 Ft. Az óvást a versenybizottság a helyszínen elbírálja. A döntés ellen fellebbezésnek helye nincs. Jogos óvás esetén az óvási díj visszafizetésre kerül.

8. Helyezések eldöntése:

A lejátszott mérkőzéseken a győztes 2, a vesztes 1 pontot kap. A ki nem álló csapat pontot nem kap, a mérkőzés eredményét 2-0 (50-0) arányban az ellenfél javára írjuk. Az azonos pontszámot elért csapatok között a játszmaarány, ha az is azonos, akkor a poén arány, ennek egyezése esetén az egymás elleni eredmény dönt.

9. Díjazás:

Az Emléktornán induló csapatok oklevél, az I-III. helyezett csapatok érem díjazásban részesülnek. Emellett a győztes csapat kupát vehet át.

10. Egyéb rendelkezések:

Az Emléktornán a csapatok egységes és számozott mezben kötelesek mérkőzéseken megjelenni. Minden egyéb kérdésben, melyről a jelen versenykiírás nem rendelkezik a hivatalos játékszabályok az irányadók.