Online közvetítés: Magyarország - Ausztria PDF Nyomtatás E-mail
2010. december 29. szerda, 10:10
Megvan! A magyar válogatott 3:0-ra legyőzi Ausztria csapatát. Nagyon kellett ez az önbizalomnövelő siker, remélejük a fiúk Horvátország ellen is hasonlóan teljesítenek. Köszönöm a figyelmet, az eredményeket hamarosan közöljük honlapunkon.

23-19-nél két pontra kerülünk a 3:0 arányú győzelemhez. Csodás mentés után tökéletes ejtés, és itt a meccslabda!

Dzunic Anna felnőtteket megszégyenítő erővel vágott be egy pontot. Kis vita, hogy sikerült-e szabályosan megmenteni, a végén mi járunk jól. 20-16, tökéletes játék, közel a vége. Ausztria csapata szendved, a jó ég tudja, hogyan voltak képesek legyőzni Hollandiát.

Németh Lajos időkérése tökéletesen lett időzítve. Utána három pontot nyerünk zsinórban, megint van előnyünk, 16-13

Borsos Lili egy több mint 30 érintéses labdamenet után bevágja a labdát és a pontot. 13-12 a javunkra de nagyon szorossá vált ez a játszma.

Még mindig kontrolláljuk az eseményeket, a sánc pedig tökéletesen zár, sőt, a mentéseknek köszönhetőn extra pontokat is nyerünk. 11-9 ide.

Az állás 9-6, végig mi irányítjuk a játékot, színesen, okosan, türelmesen játszunk. Végi az osztrákok futnak az eredmény után. Ez nekünk tökéletes, sokkal fittebben érkezünk a szett végére.

A lányoknak sikerült teljesen letörnie az osztrák csapat lelkesedését. A testbeszéd mindent elárul, itt kihúzott váll, ott csípőre tett kéz. 6-2, ezt meg kell nyerni.

Az első három pontot megnyerjük, utána két válasz érkezik rá, erre egy tőlünk. Szép ejtés, az állás 4-2

Szett és mérkőzéslabda. Meg kell csinálni! Megcsináltuk! A magyar lány válogatott kétszettes előnyben, ami azt jelenti, hogy végre megvan a várva-várt hazai győzelem. A kérdés már csupán az, vajon 3:0, vagy 2:1 lesz a vége? Bravó!

Két pontra az első magyar győzelemtől. 23-21.

Lehetetlen, elveszett pontot mentenek meg a lányok és a végén mi nyerjük. De erre újabb osztrák válasz érkezik, majd csere. Ez sajnos pontot ér, ami azt jelenti, hogy nekünk kell kapaszkodnunk. Sikerül, sőt átvesszük a vezetést. 22-21

Hullámzik a mérkőzés, komoly előnyt senki sem tud szerezni, hol mi vezetünk, hol Ausztria. Most éppen mi, az állás a végjáték előtt 19-17

Előbb Betti, utána Dzunic Anna szerez pontot, újra nálunk az előny. Technikai szünet után 17-15 ide.

Megint felzárkózunk. Orsi remekel, most nyitásból szerez direkt pontot, a vendégek időt is kérnek, meg akarják állítani a lendületünket. Jó hír, hogy a lányok mindig visszakapaszkodnak, de most nem domináljuk a játékot, ezért nagyon szoros a meccs.

Kicsit megúsznak az osztrák lányok, az ejtések most tökéletesek náluk, 10-13, fel kell zárkózni, Stefanik Orsi pedig megint bevág egy gyönyörű pontot.

Két csodás mentés a háló aljából, két pont. 9-9 után egy remek ejtés, sajnos ellenünk. 9-10, vezetnek a vendégek.

Először vezetünk ebben a játszmában. Kicsit elaludták a lányok az elejét de időben észbekaptak és a játszma derekára megfordították az állást. 8-7 ide, és ami ennél még fontosabb, látszik, hogy van erő, dinamika a játékunkban.

Borsos Lili gyönyörű nyitása után 4-5, de bevillan a tegnap - újabb szervahiba, amit szép sánccal kárpótlunk. Újra ott vagyunk. 5-6. Gyerünk!

Németh Lajos a szünetben idesúgta: "még nincs vége". Valóban, három pont zsinórban az osztrákoknak, időkérés, fejek rendbetétele. Kell ett is, mert Stefanik Orsi villan, de csak szépíteni tudunk. 1-5

Szettlabda, Stefanik Orsi adogat. Tökéletes sáncok, Ilyés Bettina pedig bevágja...megvan az első játszma! Bravó!

Két magyar pontra jut egy osztrák. Ilyen jól eddig még nem működött a védelmünk. Sőt Nagy Kitty akár kiszerválhatja a szettet is. De nem, hiba, 23-16

Nincs mese, a vendégek újabb időkérésre szorulnak. De reméljük ez nem töri meg a mi lendületünket. 20-13 ide és már kézzel fogható közelségben az első szett.

Két gyors vendégpont, ám erre balról jön a válasz, még mindig 5 pont az előnyünk. 17-12. A csapat szerencsére messze felülmúlja a reggeli teljesítményt.

Minden hosszú labdamenet a miénk, az osztrákok adogatásfogadása pedig tragikus. 15-9

A lányok nem ismernek elveszett labdát, megint egy lehetetlen helyzetet fordítottunk meg, Ilyés Bettina pedig gyönyörű ütéssel szerez pontot. 13-9

Egyelőre minden tökéletesen alakul. Az osztrákok nem tudják kibontakoztatni támadásaikat, mindenre van válaszunk. 11-7

A sáncunk remekül működik, vezetünk, az állás 8-6

A két csapat fizikailag azonos kategóriába tartozik, a mérkőzést a labdabiztonság fogja eldönteni. Ennek megfelelően az eleje igen szoros, két szép sánccal és egy gyönyörű mentéssel 5-5

Egy szép ütés a négyes pozícióból osztrák részről, utána szerva hiba. Szép mentések sorozata nálunk, mégis osztrák pont. 1-2

Hollandia az imént meglepetésre (?) 2:1 arányban legyőzte az eddig brillírozó román csapatot, most rajtunk a sor. Hajrá!

Lányaink a következő összeállításban lépnek pályára: Nagy Kitty, Stefanik Orsolya, Borsos Lili, Ilyés Bettina, Dzunic Anna, Czina Kata. Liberó: Bánlaki Mária

Szép napot mindenkinek! Hamarosan kezdődik a Magyarország - Ausztria mérkőzés a lányoknál. A tét hatalmas, eddig még nincs győzelmünk és a lelkes, technikás "sógornők" ellen minden tudására és hitére szüksége lesz Németh Lajos lányainak, hogy megszülessen az első hazai siker itt Debrecenben.