Reméltük, a lányok túltették magukat a tegnapi csalódáson és arra, hogy ez kiderüljön, nem is kellett sokat várni, hiszen a nap kezdőmérkőzésén már pályára is léptek – igaz az egyik legerősebb csapat, a cseh válogatott ellen. Az első játszmában Németh Lajos lányai mintha még otthon az ágyban szenderegtek volna, szinte momentumunk sem volt, a 8-25-ös eredmény önmagáért beszél. A második felvonásra kicsit sikerült összekapnunk magunkat, ám a két csapat közötti magassági-, erő- és stabliltásbéli különbség még mindig kézzel fogható volt és hiába sikerült néha meg-megszorítani őket a harmadikban, a cseh csapat ennyivel is bőven jobb volt a magyar válogatottnál.

Néhány utcával arrébb a fiú válogatott Ausztria csapata ellen lépett pályára. A helyszín különbözött, minden más tökéletes másolata volt a lányok mérkőzésének. A tegnapi hősies küzdeni tudásnak nyomait sem lehetett felfedezni a fiúkon, tompán, élettelenül játszottak az erős és kiegyensúlyozott osztrák legények ellen, akik három, tulajdonképpen sima szettben múltak felül bennünket.

A lányok szárnyakat kaptak

A nap harmadik körében mindkét magyar alakulat érdekelt volt. A lányoknál egy teljesen más felfogásban pályára lépő magyar csapatot láthatott a közönség. A lányok szárnyakat kaptak és végig kézben tartották a mérkőzést. Öröm volt látni, hogy végre a kétes, billegő szituációk zöméből mi kerültünk ki győztesen, számos elveszettnek hitt pontot sikerült megmenteni, majd megfordítani. Tisztán látszott, a mieink nagyon akarják a győzelmet, míg az osztrák lányok egyre tanácstalanabbul próbálták átlőni a mai napon remeklő blokkunkat. Meglett az első győzelem, már csak az volt a kérdés, sikerül-e 3:0 rányban hozni a meccset, ami igencsak fontos volt a végelszámolás tekintetében. Sikerült és le a kalappal a lányok előtt – nem adták fel, nem szegte kedvüket a három vereség és így végre megtapasztalhatták a győzelem édes ízét is.

A fiúk is megmutatták milyen a magyar virtus

Jöttek a fiúk és ők is megmutatták, milyen a magyar virtus. Nehéz elhinni egy horvát csapatról, hogy vérszegény, de a mieink mellett igenis annak tűntek, míg a Buzek-fiúk ezer fokon égve akarták bebizonyítani, hogy van keresnivalójuk az európai élmezőnyben. Végig kézben tartották a mérkőzést, és sikerült a minimálisra csökkenteni a nyitás- és fogadás-hibákat. Igazából csak a második játszma volt szoros, de a fiúk megmutatták, hogy képesek az utolsó pillanatig koncentrálni és feledtették a reggeli rémálmot (félálmot?).

Az utánunk következő mérkőzéseken az is eldőlt, hogy a fiúk számára még a bronzérem sem elérhetetlen. Mivel a szlovákok két rettenetesen szoros szettben kikaptak Ausztriától, úgy alakult, hogy a csoport negyedik helyén végző magyar és az ötödiken végző horvát válogatott helyosztót játszhatott a negyedik helyért, amely egyben kisdöntőt jelent holnap a csoport harmadik helyén végző Ausztria ellen. Mivel ma egyszer már simán legyőztük őket, esélyeink nem is lehettek volna jobbak. Jobb esély pedig nem is kellett, a fiúk igazolták a néhány órával ezelőtti siker jogosságát, és immár másodszor is győztesen vonulhattak le a pályáról. Minden jó, ha a vége jó, holnap a bronzért küzdünk, ellenfelünk az osztrák válogatott.

Kialakult tehát a két döntő és a helyosztók párosítása, a csehek mindkét fináléban érdekeltek, a lányoknál a román, a fiúknál a szlovák válogatott próbálja meg felvenni velük a versenyt.

-Topor Csaba-

Eredmények – második játéknap

Lányok - Mezőgazdasági Egyetem sportcsarnoka

8:30 Magyarország - Csehország 1:2 (8-25; 18-25; 25-21)
10:00 Hollandia – Románia 2:1 (25-19; 27-25; 19-25)
11:30 Ausztria – Magyarország 0:3 (16-25; 22-25; 20-25)
13:00 Szlovákia – Hollandia 0:3 (23-25; 18-25; 12-25)
14:30 Románia – Ausztria 1:2 (25-27; 24-26; 25-20)
16:00 Csehország – Szlovákia 2:1 (25-16; 27-25; 23-25)

Csütörtöki program:

Helyosztó a bronzéremért: 8:00 / Hollandia – Ausztria / Mezőg. Egyetem sportcs.

Helyosztó az ötödik-hatodik helyért: 11:00 / Magyarország - Szlovákia / Mezőg. Egyetem sportcs.

Döntő: 11:00 / Csehország – Románia / Oláh G. u. sportcs.*